Oslavujú: Leopold Zajtra: Agnesa

Očkovanie a čipovanie psov

Dňa 25.8.2012 t.j. v sobotu,bude veterinárny lekár vakcinovať psov a mačky staršie ako 3 mesiace proti besnote.Očkovanie je povinné.Poplatok za 1 zviera je 5,00 eur.

Súčasne je možné dať si psov zaočkovať za 10,00 eur proti ostatným infekciám. Zakúpiť veterinárne prípravky proti vnútorným aj vonkajším parazitom a označiť psa a mačku podkožným čipom za účelom zapísania do Centrálnej evidencie spoločenských zvierat*. Poplatok za čipovanie je 10€.

Prosíme chovateľov, aby svoje zvieratá priviedli:

o 13:00 hodk Železničnej stanici

o 14:00 hodk Obecnému úradu

o 16:00 hodna Korytovskú ulicu

o 17:30hodna Kajsu k predajni potravín

 

*Ako prebieha aplikácia čipu

Aplikáciou veterinárny lekár zavedie pod kožu na ľavú stranu krku drobný transpondér - mikročip, ktorý vysiela jedinečný číselný kód. Čipovanie svojim priebehom pripomína vakcináciu.

Prečo identifikovať psy, mačky, fretky

V prípade straty alebo odcudzenia zvieraťa môže byť pri nájdení veľmi ľahko zistený majiteľ zvieraťa. Pri pohryznutí človeka budú pre ošetrujúceho veterinára údaje o očkovaniach ľahko prístupné v databáze.

Kedy identifikovať zviera

Od 1. novembra 2011 musí byť každý pes, mačka, fretka nezameniteľne označený do 8 týždňov ich veku, alebo pred uvedením na trh, alebo pred prevedením do vlastníctva alebo držby inej osoby. Na psov, mačky, fretky, ktorí sa narodili pred 1.11.2011 sa vzťahuje dvojročné prechodné obdobie v súlade s § 54b ods. 5) zákona 39/2007 Z. z.. Počas plynutia prechodného obdobia, ktoré končí dňom 30. septembra 2013 musia byť psy, mačky alebo fretky označené mikročipom.

Na psy, mačky alebo fretky, ktoré sa uvádzajú na trh, prevádzajú do vlastníctva alebo držby inej osoby sa toto prechodné obdobie nevzťahuje.

MVDr. Mikuláš Zakucia

Prihlasenie

Nové z diskusie

  • Žiadne príspevky na zobrazenie
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com